A hajhullás 7 leggyakoribb oka!

Ha egyre több hajszálat találsz a párnádon, a fürdőszobában a lefolyó eldugul, és a párod egyre többet panaszkodik arról, hogy rengeteg hajszáladat szedi össze porszívózás közben, akkor sajnos jobban hullik a hajad, mint kellene.

Mielőtt azonban pánikba esnél, ülj le és gondold végig, mi állhat a hajhullás hátterében. Számos olyan veszélytelen dolog okozhatja a bajt, amire elsőre nem is gondolnál.

 

1. Drasztikus fogyókúra

Jó dolog, ha elhatározod, hogy le szeretnél fogyni, és ennek érdekében mindent megteszel, viszont a hajad nem biztos, hogy ezt értékelni fogja. Ilyenkor ugyanis rengeteg létfontosságú vitamint, nyomelemet, ásványi anyagot vonsz meg a szervezetedtől. Ezt a tápanyaghiányt a hajkoronád fogja az elsők között jelezni.

Mi a megoldás?

Az A-, B-, C- és E-vitaminok, illetve a réz, cink és vas pótlásával pár hét alatt visszaállíthatod hajkoronád normális állapotát. Sohase kezdj nagyon drasztikus diétába, mert nemcsak a hajad fogja megbosszulni. Ha fogyókúrázol, akkor is mindenképp fogyassz egy kevés vörös húst, a különféle magvak és csírák pedig szintén szerepeljenek az étrendedben.

2. Túl szoros copf

Elsőre lehet, hogy nem is gondolnád, de ha túl sokszor és szorosan hordod copfban vagy kontyban a hajad, az is erőteljes hajhullást okozhat. Ilyenkor ugyanis a hajhagymákra szokatlanul nagy teher hárul, és idővel nem bírják majd a nyomást, a hajad elkezd hullani. Ha ezekhez még viszkető, piros és gyulladt fejbőr is társul, akkor nagyon gyorsan válts át másik frizurára.

Mi a megoldás?

Éjszakára lehetőleg engedd ki a hajad, vagy ha nagyon zavar alvás közben, akkor is csak egy puha hajgumival, lazán kösd össze. Ha nagyon szereted a copfot, akkor is ügyelj arra, hogy ne mindig ugyanott fogd össze, mert egy idő után megtörik a hajad. A befőttes gumikat és a nagyon szoros kontyok és frizurák viselését pedig lehetőleg kerüld el.

 

Mi3. Stressz

Igen, sajnos a legtöbbünket érintő stressz is lehet a hajhullás kiváltó oka, főleg ha régóta nagy nyomás nehezedik ránk. De egy hirtelen jött tragikus esemény (szakítás, elbocsátás, gyász) is kiválthatja a hajhullást.

Mi a megoldás?

Természetesen a kézen fekvő megoldás az lenne, hogy ne stresszelj annyit, de tudjuk, hogy ezt könnyű mondani. Az viszont sokat segíthet a kialakult helyzeten, ha van valamilyen hobbid vagy sportolsz. A drogériákban kapható gyógyteák is sokat segíthetnek a stresszoldásban.

4. Gyógyszerek

Számos olyan vényköteles, de vény nélküli gyógyszer sorakozik a patikák polcain, amelyek mellékhatásai között szerepelhet a hajhullás. Némely fájdalomcsillapító, antibiotikum, magas vérnyomás elleni gyógyszer, fogamzásgátló és antidepresszáns szedésének mellékhatásaként komoly hajhullás jelentkezhet, de a túl magas A-vitamin tartalmú étrendkiegészítőkkel is csínján kell bánni. Az A-vitamin alapból elengedhetetlen a haj egészséges növekedéséhez, túladagolásával viszont épp az ellenkező hatást éred el. Csak óvatosan!

Mi a megoldás?

Amikor csak lehetséges, kerüld el a gyógyszereket! Például fejfájás esetén pihenj le, igyál sokat és tegyél a lüktető területre hideg vizes borogatást. Nátha, megfázás esetén pedig ne nyúlj rögtön az antibiotikumokhoz, rengeteg házi praktikával csillapíthatók a tünetek, és sokszor még hatásosabbak is. Ha elkerülhetetlen a pirulák szedése, és tapasztalod magadon a túlzott hajhullást, mindenképpen említsd meg az orvosodnak.

 

5. Különböző betegségek

A hosszan elhúzódó betegség nagyon legyengíti a szervezetet, amely könnyen kiváltó oka lehet a hajhullásnak. De ugyanígy okozhatja pajzsmirigyprobléma, glutén- vagy laktózintolerancia, különböző nőgyógyászati betegségek, de egy rossz, gyulladt fog is.

Mi a megoldás?

Alaposan vizsgáltasd ki magad, hogy fény derüljön a probléma forrására, és elkezdődhessen a mielőbbi gyógykezelés. Ezzel nemcsak hajadnak, hanem saját magadnak is jót teszel.

 

6. Örökletes hajvesztés

Sajnos a genetikai eredetű, vagyis öröklött kopaszodás nemcsak a férfiak életét keserítheti meg. Vizsgálatok kimutatták, hogy a női hajhullás több mint 50 százalékát a genetika okozza. A férfiak haja általában a homloknál, V alakban kezd el ritkulni, míg a hölgyeknél egyenletes hajvesztés figyelhető meg. A hajhullás kiváltó oka ebben az esetben a túl sok androgén nevű hormon, és ha a hajhagymáid örökletesen érzékenyek rá, akkor sajnos bekövetkezik a hajhullás, majd a hajnövekedés teljesen le is áll. A nők többsége klimax környékén tapasztalhatja a hajvesztéses tüneteket, de sajnos előfordulhat fiatal felnőtteknél vagy hormonális zavarok esetében is.

Mi a megoldás?

A genetikai hajhullást sajnos nem lehet elkerülni, viszont hormontartalmú gyógyszerekkel és a Sentiree Hair Master hajregeneráló oldat segítségével nagymértékben késleltethető és lelassítható a hajvesztés.

7. Várandósság

Bár lehet, hogy a föld felett repkedsz, ha az a bizonyos második csík megjelenik a terhességi teszteden, de ha egyre több hajszálat találsz a fésűdben, az már nem lesz ilyen nagy öröm. Igen, talán meglepő lehet, de a hajhullás egyik leggyakoribb kiváltó oka a várandósság, és nemcsak a kilenc hónap alatt, hanem a szülést követő fél-egy évben is több hajszálat veszíthetsz. A kiváltó okok között általában a vitamin- és ásványianyaghiány és a megváltozott hormonszint szerepel.

Mi a megoldás?

A terhesség alatt szedhető magzatvédő vitaminok szedése elengedhetetlen ebben az időszakban, ha nem szeretnél haj- és rosszabb esetben fogvesztést. De egy rövidebb frizura is kiváló megoldás lehet ebben az átmeneti időszakban.
Ne feledd azonban, hogy a Sentiree Hair Master hajregeneráló oldat kiváló megoldást nyújt a hajhullásra, csökkenti a panaszokat és már 2 hónap kezelés után (napi kétszeri használattal) új hajszálak megjelenését tapasztalhatod.